Правильне і здорове харчування – здорова дитина!

Надаючи характеристики кожного вікового періоду дитинства не випадково звертається увага на необхідність правильного харчування. Справа в тому, що інтенсивний розвиток дитини потребує постійного надходження в організм пластичного та енергетичного матеріалу основою якого є їжа. Велика потреба організму, що росте,в їжі недосконала система травлення і підвищений обмін речовин є основними чинниками які враховуються в організації раціонального харчування дитини.

Батьки часто питають спеціалістів чим і як годувати дитину, щоб домогтися доброго апетиту, правильного росту і розвитку. Перш за все батьки повинні пам’ятати, що не тільки недокорм, але й надмірна і одноманітна їжа є небезпечною для організму дитини. Їжа для дитини повинна бути змішаною (м'ясо-молочно-рослинна) з достатньою кількістю вітамінів. Всі продукти харчування повинні бути свіжими і доброякісними.

Організм дитини добре засвоює молоко,супи (м'ясні-молочні-овочеві), яйце зварене на круто, масло вершкове рослинне,хліб, картопляне пюре, круп'яно-макаронні-овочеві гарніри і фрукти.

Деякі діти погано їдять . В таких випадках виникає питання, чи потрібно дитину насильно годувати. На це питання не завжди легко відповісти. Одні діти дуже вразливі і можуть відволікатись і не відчувати потребі в їжі, вони як би забувають їсти, інші діти просто відмовляються від деяких страв. Але, як батьки так і обслуговуючий персонал в дитячих закладах, повинні не нав’язуючи, привчати дітей до корисної їжі, але ні в якому разі не примушувати їсти і не відмовляти в улюбленій їжі.