Студія "Орігамі"

Орігамі - світ мистецтва

Підкреслюючи значення мистецтва для різнобічного розвинена дитини, відомий психолог Б.М. Теплов писав: «Мистецтво дуже широко і глибоко захоплює різні сторони психіки людини, не тількиуява і почуття, що є само собою зрозумілим, але і думки, і волю. Звідси його величезне значення у розвитку свідомості та самосвідомості, у вихованні морального почуття й формуванні світогляду. Тому-то художнє виховання і є одним з могутніх засобів, сприяючих всебічному в гармонійному розвитку особистості ». Мистецтво оригамі - інтригуюча загадка, і вона вабить кожної дитини неймовірними перетвореннями звичайного квадратика паперу. Це навіть не фокус, це - диво!

Орігамі розвиває комбіноване та просторове мислення, почуття форми (в орігамі немає можливості досконально зобразити деталі і фактуру, і тому особливу важливість набуває вміння декількома рубаними лініями створити безпомилково впізнаваний силует), формує навички виконавської майстерності і виробляє складну координацію рухів кисті. Зараз вже доведено зв'язок здібності дитини здійснювати складно координовані рухи пальцями з розвитком інтелекту. Але найголовніше - орігамі розвиває інтуїтивне мислення, здатність до осяяння.                  Творця від людини нетворчого відділяє прірва. Але через цю прірву існує багато мостів: живопис, музика, поезія, наука. Орігамі теж своєрідний місток.
       Дуже часто образотворчі властивості орігамі залишаються нерозкритими перед дітьми. Діти не бачать у виготовлених ними виробах простору для творчості та фантазії. Необхідно показати дітям, як зробити іграшку більш виразною, що відрізняється від інших. Цього можна досягти, не тільки варіюючи іграшки за величиною і кольором, але й вносячи будь-які нові деталі в конструкцію самих виробів. Ця робота розвиває уяву і збагачує духовне життя кожної дитини.             Виготовлення орігамі для дітей - є дуже цікавою, захоплюючою і пізнавальною діяльністю. Яка виховує у них акуратність при виконанні роботи і розвиває просторову уяву, спостережливість, естетичне ставлення до дійсності.
       Досліджуючи і застосовуючи метод викладання уроків орігамі можна надати цілі і завдання.          Цілі виховної роботи: всебічно творче формування і розвиток особистості учнів. Завдання: 1. Дидактична - знайомство дітей з історією орігамі і навчання навичкам поводження з папером, а так само використовуваними при цій технології допоміжними інструментами, тобто - Ножицями, олівцями, лінійкою і клеєм.
2. Виховання інтересу і любові до мистецтва орігамі, терпіння і посидючості на уроках, і акуратності при виконанні роботи.
3. Творча - розвиток у дітей просторової уяви, креативного мислення, спостережливості, абстрактного уявлення готового виробу і естетичного ставлення до дійсності.

Орігамі. Хтось вже не раз чув це слово, хтось сам займається цим чудовим мистецтвом, а для декого це слово звучить вперше. Але орігамі варта того, щоб про нього говорили. Це унікальне заняття для всіх і кожного, для п'ятирічного малюка і математика на пенсії, для тата у вихідний і вчителя на уроці. Кожен знайде в орігамі те, що йому близько, цікаво. І нікого орігамі не залишить байдужим. А втім, ви й самі знаєте про орігамі багато. Пам'ятайте, тюльпани з зошитового листа або «водяні бомбочки»? Та й літачки запускали прямо в класі і кораблики з паперу пускали плавати по калюжах. Пам'ятаєте? Так ось це і є - орігамі.

П Л А Н    Г У Р Т К О В О Ї    Р О Б О Т И

« Орігамі –   світ   мистецтва»

Мета: розвиток творчих здібностей, логічного мислення, художнього смаку,

розширення кругозору, знань про навколишній світ, природу; вчити

робити іграшки в техніці орігамі і використовувати їх для ігрових

ситуацій

Гурток   «Орігамі – світ мистецтва» покликаний розв'язувати такі головні завдання:

1. Ознайомлення дітей з основними геометричними поняттями і базовими формами орігамі;
  2. Формувати уміння працювати за усними інструкціями, читати технологічні карти і схеми виробів;
  3. Навчити різним прийомам роботи з папером та економному і розумному його використанню;
  4. Розвивати увагу, пам'ять, логічне та абстрактне мислення, просторову уяву, кмітливість, мілку моторику пальців рук і окомір, художній смак, творчі здібності і фантазію дітей, впевненість у своїх силах
  5. Виховувати інтерес до мистецтва орігамі, формувати культуру праці, удосконалювати трудові навички.

ЗМІСТ   РОБОТИ

1.

«Творчі інтереси та хобі дітей»

-  Знайомство, з’ясування творчих

інтересів дітей.

• Розповідь про мету та завдання роботи гуртка

вересень

2.

«Дивовижний світ орігамі»

•  Історія виникнення і розвиток мистецтва оригамі.
  • Легенди та казки.
  • Різновидності паперу та прийоми його складання.
  • Основні умовні знаки оригамі.

вересень

3.

« Чарівний квадрат»

• Базові форми.
  • Класифікація базових форм: освоєння самого поняття «базова форма», розрізнення базових форм за складністю, універсальністю, частотою використання

вересень - листопад

4.

«Орігамська майстерня Діда Мороза»

• Вироби орігамі з використанням попередньо вивчених базових форм.

грудень

5.

«Паперовий конструктор»

• Модульне орігамі: визначення поняття модуль, створення найпростіших проектів для модульних конструкцій

січень

6.

«Країна цікавих ігор»

• Рухомі  моделі орігамі: пояснення принципів дії рухомих моделей. Конкурси з рухомими моделями

січень

7.

«Від прямих складок до м’яких згинів»

• Гофрування паперу.

лютий

8.

«Неповторна краса згинів»

• Квіти у техніці орігама.
  • Орнаменти з модулів.

березень

9.

« Чудернацька папіротворчість»

• Кірікомі- орігамі ( прорізний папір). Правила техніки безпеки. Інструментарій який використовується з папером

квітень

10.

«Асорті орігамі»

• Розмаїття виробів та композицій оригамі.

травень

11.

«Галерея паперових творінь»

• Виставка дитячих робіт