ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

0_a29b0_82864b0b_M.gif

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

ДНЗ працює за триразовим режимом харчування,сніданок, обід, вечеря. На літній оздоровчий період додатково дається ІІ сніданок - фрукти та соки.

Вартість харчування однієї дитини з 01.01.2017 р. складає 13.50 грн. з яких батьки платять 10.00 гривень інші кошти ( селищна рада – 3.50 грн). Батьки сплачують - 70 відсотків від вартості харчування на день.

Умови дляорганізації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, побутовою витяжкою.

Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму.

Адміністрація дошкільного навчального закладу (ясла-садок) забезпечує замовлення необхідної кількості продуктів харчування та продовольчої сировини, їх приймання, складання меню-розкладу, виготовлення страв, надання дітям готових страв, ведення обліку дітей, які отримують харчування, контроль за харчуванням. Питання організації харчування в ДНЗ було винесено на розгляд на нарадах при завідувачі та загальних батьківських зборах .

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) організований контроль заякістю продуктів харчування, що надходять. Прийом продуктів від постачальників, аналіз стану проводиться в присутності старшої медичної сестри Капустей А.А., завгоспа Герниші М.І.. та кухаря Романець Г.І.. Усі продукти харчування, що надходили до ДНЗ протягом 2016-2017 н.р.відповідали вимогам державних стандартів,супроводжувались накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи. Претензій до постачальників не було.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, здійснювався контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Питання харчування дітей, всі його аспекти тримались під постійним контролем завідувачем ДНЗ, старшою медичною сестрою, завгоспом. Під час організації харчування у закладі дотримувались гігієнічних вимог до приготування, здійснювався медичний контроль за технологією приготування страв, про що свідчать відповідні записи. Під постійним контролем були видача їжі з кухні, отримання її помічниками вихователів та виконання рекомендацій щодо інтервалів між прийманнями їжі, не допускаючи причин порушення режиму дня, щоб не спричинити до зниження апетиту та поганого засвоєння їжі.

Графік роздачі їжі розміщено на вході до харчоблоку.

Для забезпечення дітей повноцінним харчуванням було складєно циклічне меню з використанням норм згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591. Складаючи меню, старша медична сестра Капустей А.А. дотримувалась правильного поєднання різних страв. При складанні меню обов’язково враховувалась енергетичну цінність та хімічний склад продуктів, з яких готуються страви.

Адміністрація дошкільного навчального закладу забезпечувала постійне інформування батьків про організацію харчування дітей у закладі. Так, старшою медичною сестрою ДНЗ Капустей А.А. з метою додержування принципів наступності єдності вимог у ДНЗ і в родині систематично здійснювалось оновлення інформації у куточках для батьків у групах щодо правильної організації годування дитини вдома, особливо у вихідні й святкові дні; з метою інформування батьківпро режим і специфіку харчування в ДНЗ розміщено меню-вивіски (щоденне меню із зазначенням виходу страв).