Оптимізм і здоров'я.

Здоровий, веселий. Ці дві поняття про стан дитини завжди стоять поруч. Здоров'я здається не повним якщо його не супроводжують бадьорий настрій, життєрадісність, оптимізм. І це дійсно так! Зв'язок фізичного та психологічного здоров'я, вочевидь проявляється у дітей. Подивіться на здорову дитину. Очі її горять живою цікавість до всього, що відбувається, вона посміхається, готова до ігор, бігає та веселиться. Бадьорість безперечно це наслідок фізичного здоров'я, нормального протікання всіх фізіологічних функцій організму. Але інколи буває і навпаки здоров'я є наслідком бадьорості. Здорова дитина – тягнеться до ровесників, уміє і намагається бути серед товаришів, добре спілкується з однолітками.

Як зробити так щоб дитина завжди була життєрадісною? Для цього зовсім не потрібно з ранку і до вечора веселити і розважати дитину. Потрібно, щоб дитина сама вчилась знайти в навколишніх обставинах радість, вчилась вибирати цікаве з повсякденності, і все що вона робить робила б із задоволенням.

Дуже важливо, щоб у сім'ї дотримувався розпорядок дня. Розумний стабільний ритм праці, відпочинку, харчування, сну є чинниками найбільш благоприємних умов для організму. Режим – найкращий засіб попередження нервовості і боротьба з її проявами, виховання організованості, зібраності.

Відоме педагогічне правило: " на дитину набагато краще діє не те, що говорить вихователь, батько, мати, а те що вони самі роблять". Пам'ятайте завжди це! Рідше застосовуйте повчання і підвищення голосу, а більше намагайтесь створити благоприємні для дитини умови перебування, самі будьте прикладом життєрадісної , оптимізму, врівноваженості. Здоров'я, бадьорість, оптимізм - найважливіші умови гармонійного розвитку дитини.