Фізкультура і спорт у дитячому віці.

Одним з найважливіших показників здоров'я дитячого організму є його природна рухливість. Рухова активність – біологічна потреба організму, ступінь задоволення якої, багато в чому визначає характер розвитку організму. Руховий дефіцит у дітей може викликати виражені функціональні порушення.

Проходить відчутні зниження, загальної опірності дитячого організму до простудних факторів і хвороботворних мікроорганізмів. Спостерігається відставання моторики(зниження сили, швидкості, витривалості), затримка розвитку вегетативних функцій.

Найкращим засобом підвищення рухової активності дитини є правильне, відповідно віку фізичне навантаження. Дія фізичних вправ є здатністю стимулювати фізіологічні процеси в організмі. Фізична культура дає позитивний вплив на організм не тільки здорових дітей. Дуже важливе значення вона має для ослаблених і хворих дітей. Фізичні вправи, що застосовуються для цих дітей в відповідному дозуванні і по спеціальній методиці, покращують діяльність органів і тканин, змінюють обмін речовин, викликають посилення окислювальних процесів, покращують склад крові, підвищують опірність організму до простудних захворювань, здійснюють компенсаторні механізми, які так необхідні хворому організму.

Фізкультура і спорт – це перш за все – а його помічниками є правильне харчування, розпорядок дня, чергування відпочинку і праці, здоровий спосіб життя.