Робота з батьками

На сучасному етапі розвитку дошкільної освіти проблеми сімейного виховання не можна відокремлювати від дошкільної освіти. Тому взаємодії з родинами вихованців, було пріоритетним завданням роботи ДНЗ у 2014-2015 н.р.

Як зазначається в інструктивно-методичному листі МОНУ від   04.10.07 № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади»: не всі батьки спроможні оволодіти спеціальними знаннями, навичками, вміннями щоб правильно здійснювати навчально-виховний процес в умовах сім’ї та послідовно розвивати своє педагогічне мислення.

У роботі з батьками ми використовували різні форми, що сприяли зближенню педагога і батьків, допомагали наблизити сім’ю до дитсадка тавизначити оптимальні шляхи виховного впливу на дитину. Це: батьківська конференція, звіт керівника.

Дані заходи та форми роботи сприяли становленню взаєморозуміння між педагогом і батьками, дозволили ознайомити батьків не лише з організацією педагогічноїроботи з дітьми, а головне —з виховною метою, традиціями груп і дитячого садка.

Велику увагу у дошкільному закладі приділялося співпраці з родиною: гуманізація стосунків між членами родини та пра­цівниками дошкільного закладу, активне залучення сім’ї до навчально-виховного процесу; свобода вибору батьками дошкільного закладу, гру­пи, вихователів тощо.

Імідж ДНЗ створювався впродовж багатьох років силами всього колективу. За час плідної діяльності у дошкільному навчальному закладі створено свій стиль, традиції, про що свідчить тісний взаємозв’язок з батьківською громадськістю, підвищений попит на послуги дошкільного закладу. Педагоги дошкільного закладу підтримують тісний зв’язок з іншими соціокультурними об’єктами села: в рамках тематичних блоків здійснюють екскурсії у пожежну частину, до магазину, до школи