Медичний огляд

Медичний огляд  під час влаштування дитини

до дошкільного навчального закладу

Пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого   постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305 (із змінами, далі — Положення про дошкільний навчальний заклад), прийом дітей до дошкільного навчального закладу здій­снює керівник протягом календарного року на підставі таких доку­ментів:

• заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
  • медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний на­вчальний заклад;
  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
  • свідоцтва про народження.

Для отримання медичної довідки про стан здоров'я дитини та подальшого влаштування її в дошкільний навчальний заклад бать­ки мають звернутися до відповідного закладу охорони здоров'я.

Згідно із Примірним положенням про підготовку дітей на педіа­тричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загально­освітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про удосконалення амбулаторно-поліклі­нічної допомоги дітям в Україні» від 29.11.2002 № 434, підготовку ді­тей здійснюють лікар-педіатр дільничний, медична сестра дільнич­на, медична сестра кабінету здорової дитини.

Така підготовка включає систематичне спостереження на пе­діатричній дільниці для забезпечення гармонійного психофізично­го розвитку, оптимального сімейного виховання, а саме:

• обов'язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда та інших спеціаліс­тів за показаннями;
  • диспансеризацію дитини;
  • лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, до­слідження на гельмінтоз);
  • оздоровлення та лікування дітей груп «ризику» та диспан­серної групи;
  • оформлення медичної документації (форма № 026/о).

Під час оформлення медичної довідки до форми № 026/о за­носять такі результати та висновки спостереження на педіатрич­ній дільниці:

• результати обов'язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спе­ціалістів;
  • дані про профілактичні щеплення (форма № ОбЗ/о);
  • дані лабораторних досліджень;
  •  рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини в ДНЗ, груп з фізичного вихован­ня,  диспансерних хворих — по спостереженню та оздоров­ленню.

На дітей, зарахованих до дошкільного навчального закладу чи дитячого будинку, форму № 026/о заповнюють на підставі виписки із форми № 112/о (Історія розвитку дитини), яку видає поліклі­ніка, або на основі опитування батьків. Тобто, у медичній довід­ці про стан здоров'я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад (форма № 026/о), працівники педіатричної дільниці зазначають дані з Історії розви­тку дитини, або інформацію, що була надана батьками дитини.

Слід зазначити, що відповідно до пункту ЗО Положення про дошкільний навчальний заклад та пункту 2 Порядку медичного об­слуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердже­ного постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 № 826 [далі — Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі), медичне обслуговування дітей у дошкільно­му навчальному закладі здійснюють на безоплатній основі медич­ні працівники, які входять до штату цього закладу або відповідних закладів охорони здоров'я. Таке обслуговування передбачає прове­дення обов'язкових медичних оглядів, а також:

• медичних оглядів перед профілактичними щепленнями; проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень;
  • надання невідкладної медичної допомоги до госпіталізації;
  • організацію заходів для госпіталізації (за наявності показань);
  • інформування про необхідність медичної допомоги батьків або
  • осіб, які їх замінюють.

Отже, на медичних працівників дошкільного навчального закла­ду покладено обов'язки виключно в межах, визначених Положенням про дошкільний навчальний заклад, Порядком медичного обслугову­вання дітей у дошкільному навчальному закладі та Положенням про медичний кабінет дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства осві­ти і науки України «Про удосконалення організації медичного обслу­говування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005 №432/496.