МЕТОДИЧНА РОБОТА

Зміст методичної роботи в закладі будувалася на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблеми організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід. Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно –орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї викладені в Програмі розвитку дошкільного навчального закладу №2 на 2011-2017 рр., обговорювалися на педагогічних радах, під час індивідуальних і групових консультацій, на їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів.

Методична робота велася  згідно річного плану роботи ДНЗ та була спрямована на:

•  адаптацію новоприбулих педагогічних працівників,

•  методичну, дидактичну, психологічну, етичну та виховну підготовкупедагогічних кадрів.

Аналіз змісту та результативності проведення методичних заходів спрямованих на виконання річних завдань

Велика  увага приділялася роботі з молодими вихователями. У закладі працює 3-є молодих педагогів. Участь у засіданнях методичного об’єднання сприяла розширенню знань молодих спеціалістів щодо професійної майстерності сучасного педагога-практика, підвищенню професійного рівня, забезпеченню професійного інтересу до роботи з дошкільниками. Сьогодні для педагога, особливо молодого, важливо не лише осмислити та засвоїти інформацію, а й оволодіти способами її практичного застосування для прийняття правильних рішень. Тому найбільш ефективними були заняття, де ставилася проблема, виникали конкретні ситуації, які треба було розв’язати (проблемна лекція, ігрове моделювання). Чітка, послідовна і водночас гнучка система роботи з молодим педагогом дала змогу успішно розв’язувати завдання підвищення якості педагогічного процесу, сприяла зростанню фахової майстерності та успішній адаптації молодих педагогів у колективі ДНЗ.

Аналіз анкет педагогів показав, що впровадженняздоров’язбережувальних  та здоров’яформувальних технологій в практику роботи дошкільного навчального закладу   згідно вимог нової редакції Базового компонента дошкільної освіти.Слід залишити одним із пріоритетних завдань роботи закладу на 2014-2015 навчальний рік.