Довжанський ДНЗ № 2 "Смерічка"
 
Ласкаво просимо





Корекційно-розвивальне заняття

 

 

 

 

 

Корекційно-розвивальне заняття
                            «Розвиток пізнавальної  сфери  дошкільника».

Мета:  розвивати  увагу, памʼять , логічне мислення,спостережливість; формувати  позитивну                 навчальну  мотивацію.

Обладнання:таблиці Шульте, ілюстрації 10 зображень предметів, магнітофон, мелодія  моря, аркуші для відповідей ,смайлики , скринька, скринька подарунків.

 

                                   Хід  заняття.

                   I.            Організаційний момент.

Психолог: Доброго дня! Ми зустрілися з вами на занятті. Але сьогодні незвичайне заняття, до нас прийшли гості , привітайтеся з ними .А тепер подаруйте  один одному посмішки і мені також.  Хай ці посмішки створять чудовий настрій і допоможуть вам досягти успіхів не тільки на сьогоднішньому занятті, а й в подальшому  житті.

                II.            Актуалізація опорних знань.

Пригадайте , будь ласка, заняття , які ми з вами вже провели. Які теми ми на них розглядали і які вправи робили?

Діти відповідають.

А тепер подивіться до вас сьогодні завітала гостя.

Увага: Я-форма  психіки  людини,

            Я є процес , я є умова,

            Я є такий момент  хвилини ,

            Коли людина бачити і слухати готова.

Психолог: То хто це ? Правильно  - увага. Діти, увага  завжди присутня з вами , на різних заняттях ( малювання , музичного  виховання , ліплення , математики…). Треба вчитися керувати своєю увагою , бо це знадобиться  вам протягом всього життя.

    Перед кожним із вас на  столику  лежать кружечки – це ваші обличчя-смайлики . Візьміть у руки олівці і намалюйте свій настрій , як ви себе відчуваєте і  принесіть мені у скриньку . Вони будуть лежати у мене до кінця заняття , а в кінці заняття ми подивимось чи ваш настрій змінився і чи хочете ви перемалювати  смайлик.

     Наша гостя буде спостерігати за вами протягом заняття і буде робити певні підсумки, а тим хто буде уважний і правильно буде виконувати завдання вона буде  роздавати  призи.

 А зараз перше завдання.

1.     Вправа «Кошик».

Мета: розвивати вміння виділяти предмети за однією ознакою.

          Дітям пропонується розділити картки з вказаними предметами на групи за однією суттєвою ознакою.

Установка : відберіть у вазу , кошик , шафу предмети ,що вказані на картках; поясніть чому саме так ви їх розділили.

Картки : овочі , фрукти , одяг , квіти .

 

2.     Вправа " Таблиці Шульте ʺ.

Мета:розвивати обсяг і концентрацію уваги.

·        Потрібно знайти і показати всі червоні числа від 1 до 12.Не забувайте називати колір.

·        Потрібно знайти і показати всі чорні числа від 12 до 1 у зворотному порядку  . Не забувайте називати колір.

·        Потрібно по черзі називати і показувати чорні і червоні числа по порядку . Не забувати називати колір.

 

3.     Вправа " Знайти  відмінності ".

Мета : розвивати концентрацію уваги.

Дітям  пропонують дві однакові картини, але з розбіжностями . Потрібно знайти розбіжності між картинами.

Увага: Ви дуже гарно працюєте , я вами задоволена.( Роздає  призи )

Психолог: А зараз ми з вами трохи відпочинемо.

      Релаксація.

Діти сідають на килим .

     Заплющте очі . Сядьте зручно . Уявіть собі берег біля  моря. Робимо  глибокий вдих, повільний видих. Шумить  морська хвиля , заспокоює  і  заколисує . Ви сидите на березі , близько біля води. Кінцівки ніг торкаються морської  хвилі . Повільно робите вдих. Відчуваєте приємну прохолоду.              З кожним вдихом вода повільно входить у вас через ступні ніг , піднімається вверх по тілу аж до талії . Як  приплив. А з кожним видихом повертається  вниз , як відплив. І знову приплив – вдих ,відплив – видих… вашому тілу приємно , спокійно. Вона очищає  кожен куточок вашого тіла. Ви відчуваєте себе берегом  моря , ви розчинені в піску і вас омиває морська хвиля… Вдих – приплив , видих – відплив. Ви злилися з природою. Ви – частинка природи. Вам добре і  приємно відчувати себе природою.              За зворотнім рахунком на слово " один ʺ розплющіть очі :( пʼять , чотири , три, два, один) Сідаємо  за столики – продовжуємо роботу.

 

4.     Вправа ʺ Хто більше запамʼятає предметів  ʺ.

Мета: розвивати довільну увагу.

        На дошці показано  10 предметів . Ви повинні  за хвилину запамʼятати їх , і намалювати малюнки – підказки  у  себе на листочках. Потім назвати по памʼяті  та по допоміжному  малюнку  всі  предмети які  були на дошці. Висвічуються на дошці знову всі предмети , лише один змінений  на  інший. Діти мають знайти який  предмет був  замінений.

Увага: забирає листочки  та  роздає призи.

5.     Вправа ʺ Виключення зайвого ʺ.

Мета: розвивати вміння виділяти предмети за однією характерною озн.

      Дітям пропонується самостійно вилучити зайві у списку слова.

·        Тарілка,ложка,каструля,бутерброт,виделка;

·        корова,леопард,кішка,кінь,собака;

 

·        тюльпан,малина,троянда,ромашка,орхідея ;

·        яйце,картопля,морковка,перець,цибуля;

·        лікар,книга,міліціонер,учитель.

Підсумок.

      Подобається вам працювати, це помітно. Але нажаль наше заняття підходить до кінця. А тепер подивимось на ваші обличчя-смайлики на початку заняття. Чи ваш настрій змінився?

     Увага: Діти, ми сьогодні ,ще більше  подружилися. Я вами дуже задоволена. Ви були дуже уважні. Порахуйте скільки у вас призів . Ось ми і знаємо хто був найуважніший.

Наше заняття закінчене.

Дякую за спільну працю.

 

 

 

 


Новини


31 трав. 2015
1 червня
Міжнародний День Захисту Дітей

Всі новини